78159

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 2. 6. 2010
Re: rojak

Zjednodušeně: pevná lehká bednička s těsnícím víkem a na boku s cca 2 dm2 nebo víc plochou pletiva kvůli větrání pro uzavřený roj. Velikost pro těch cca 6 - 8 rámků 39x 24 s dostatkem místa nad a pod, takže pro rámky 24 výška rojáku 28 - 30 cm.
Do bedničky se vloží dva plásty bez stop sladiny.
Pak se s bedničkou přijde k roji nebo vyleze k němu na strom a do bedny se musí setřepat či smést hlavně matka, co je v roji. Jak se to stane, roják se položí na zem nebo nechá na stromě přikrytý víkem tak,aby zůstala mezera cca 2 cm. Tou včely zalezou dovnitř za matkou a jak se to stane, víko se zavře a roj je chycený.
Všechny ostatní vymyšlenosti , co jsem popsal předtím, jen usnadňují práci se včelami, ale pro sbíráni roje nejsou podstatné.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 44894


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu